Aktualności | Gliwice rowerową stolicą Śląska

Rowerzyści ruszający sprzed Radiostacji

Fot. G. Ożga/ UM w Gliwicach

Gliwice rowerową stolicą Śląska

Publié: 15.06.2026 / Section: Sport 

Tłum rowerzystów w każdym wieku wyruszył w niedzielę z Placu Krakowskiego, a następnie przejechał w barwnym peletonie ulicami Gliwic do Parku Chopina, gdzie odbył się Piknik Rowerowy. Wszystko za sprawą Śląskiego Święta Rowerzysty – największej niesportowej imprezy rowerowej w naszym województwie, zorganizowanej przez stowarzyszenie Rowerowe Gliwice.

Do pokonania przez uczestników, którzy 14 czerwca przed południem zebrali się na Placu Krakowskim, było 11 km. Trasa, która przebiegała m.in. przez Radiostację, została zaplanowana w taki sposób, aby każdy – niezależnie od wieku czy umiejętności – mógł ją bez problemu pokonać. Do przejazdu dołączyły także grupy, które wyruszyły z Czechowic, Sośnicowic, Knurowa i Zabrza.

Celem barwnego peletonu był Park Chopina, gdzie po południu rozpoczął się Piknik Rowerowy, oferujący gościom liczne aktywności na powietrzu, takie jak tor przeszkód, wystawa zabytkowych rowerów, prelekcje, dmuchańce czy animacje dla najmłodszych. 

Mimo zmiennej aury był to dzień pełen kolorów, uśmiechu i wspólnej aktywności, podczas którego Gliwiczanie pokazali, że rower to nie tylko środek transportu, ale i stały element ich codzienności. (ml)

Rowerzyści na Placu Krakowskim, widziani przez gałązkę z kwiatami Rowerzyści na Placu Krakowskim Prezydent Gliwic pozująca z rowerzystami Tłum rowerzystów na Placu Krakowskim Tłum rowerzystów na Placu Krakowskim Rowerzyści ruszający z Placu Krakowskiego Rowerzyści dojeżdżający do Radiostacji Rowerzyści przed Radiostacją Rowerzyści jadący w barwnym peletonie Dziewczynka pokonująca rowerowy trial w Parku Chopina Dmuchańce w Parku Chopina Rowerzyści w Parku Chopina Rowerzyści w Parku Chopina Prezydent Łukasz Gorczyński z rodziną zastępczą na rowerach