fot. Stowarzyszenie GTW
Żegnamy Darka Opokę (1981–2026)
Published: 22.06.2026 / Section: MiastoNie żyje Dariusz Opoka – założyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia GTW, organizator przedsięwzięć społecznych, sportowych, kulturalnych i charytatywnych, od lat związany z Gliwicami. Miał 45 lat. Pozostanie w pamięci jako człowiek pełen energii, pomysłów i gotowości do pomagania innym – szczególnie młodym ludziom.
Przez lata angażował się w życie Gliwic. Wspierał młodzież, współtworzył wydarzenia sportowe, kulturalne i charytatywne, działał przy Stacji Artystycznej „Rynek” i gliwickich finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był harcerzem, organizatorem i człowiekiem, który potrafił łączyć ludzi wokół dobrych pomysłów. „Robił dobro, inspirował ludzi do robienia dobra” – napisano w jednym z pożegnań.
Szczególne miejsce w jego pracy zajmowała młodzież. Towarzyszył młodym ludziom, zachęcał ich do aktywności i pomagał rozwijać pomysły. Był gotowy do działania wszędzie tam, gdzie potrzebne były wsparcie, zaangażowanie i poszukiwanie nowych rozwiązań.
„Zawsze z młodzieżą, zawsze w gotowości do działań charytatywnych, zawsze z milionem pomysłów, z których setki wdrożył w życie” – wspominają jego przyjaciele i współpracownicy.
Był blisko ludzi, otwarty na współpracę i konsekwentny w realizowaniu przedsięwzięć, które służyły innym. Dla wielu osób był nie tylko organizatorem i społecznikiem, lecz także przyjacielem, na którego można było liczyć.
„Gliwice straciły ważną postać, my – straciliśmy przyjaciela” – napisali jego bliscy współpracownicy.
Rodzinie i bliskim Dariusza Opoki składamy wyrazy głębokiego współczucia i najszczersze kondolencje.
(kik)