Fot. D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
„We wspólnym życiu ważne jest, by chcieć iść na kompromis”. Gliwickie małżeństwa świętują Diamentowe i Złote Gody
Published: 16.06.2026 / Section: Dzieje sięZa nami kolejna wspaniała uroczystość w gliwickim Ratuszu. 15 czerwca dekady wspólnego życia świętowały małżeństwa z 50- i 60-letnim stażem. W uroczystości Diamentowych i Złotych Godów uczestniczyła prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka, która życzyła jubilatom wielu wspólnych lat życia w zdrowiu, wzajemnym zrozumieniu i radości.
Pary obchodzące 60-lecie wspólnej drogi otrzymały listy gratulacyjne, a małżeństwa świętujące 50. rocznicę zostały udekorowane medalami nadanymi przez Prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.
– Poznaliśmy się na studiach na Politechnice Śląskiej, na Wydziale Chemicznym. Od razu przypadliśmy sobie do gustu, razem spędziliśmy 5 lat na dobrej stopie koleżeńskiej. Później czuliśmy się już jak małżeństwo. Dobrze się rozumieliśmy. Miewaliśmy też trudne chwile, ale duże wsparcie otrzymałam od swoich koleżanek. Mamy dwie córki i trzy wnuczki, wybudowaliśmy dom, jesteśmy szczęśliwi. We wspólnym życiu ważne jest, by chcieć iść na kompromis, nie upierać się, by moje było na wierzchu. Trzeba dążyć do zgody – mówi Antonina Ślęzak, która wraz z mężem Teodorem świętowała 60. rocznicę ślubu.
Pary świętujące Diamentowe Gody (w kolejności alfabetycznej): Władysława i Franciszek Grendyszowie, Herta i Rajnard Polywkowie, Antonina i Teodor Ślęzakowie oraz Bogumiła i Gabriel Wasilewscy.
Pary świętujące Złote Gody: Grażyna i Józef Arnoldowie, Małgorzata i Bernard Cebulowie, Wiesława i Andrzej Dudowie, Janina i Mieczysław Gleniowie, Wanda i Zdzisław Jamrozikowie, Dorota i Józef Kaletowie, Bożena i Wiesław Kowalczukowie, Elżbieta i Kazimierz Laskowscy, Elżbieta i Wacław Matyjowie, Helena i Stanisław Opiłowscy oraz Elżbieta i Stanisław Rymszowie.
Wszystkim jubilatom serdecznie gratulujemy! (mf)