Fot. materiały Szkolnego Klubu 80 Rowerów
Gdańsk zdobyty! Misja 700 km Mocy zakończona
Published: 15.06.2026 / Section: Dzieje się725 kilometrów, 6 dni, setki spotkanych ludzi, tysiące chwil, które zostaną w pamięci. 13 czerwca ekipa Szkolnego Klubu 80 Rowerów z SP 21 dotarła do Gdańska.
Brawo Marta, dwóch Kamilów, Noel, Maks, Stasiu, Mateusz, Tomek i Jasiu! Dzielna drużyna rowerowych bohaterów po kierunkiem Anny Guzek i opiekunów w sobotę, 13 czerwca, dotarła do Gdańska. W deszczu, zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzy. Były też wzruszenia i łzy szczęścia. Na Westerplatte na dzielną ekipę czekały już rodziny, bliscy oraz przedstawiciele Fundacja NieOdkładalni – to dla podopiecznych fundacji cała ta wyprawa, by kupić specjalistyczny Wytchnieniobus, który zapewni opiekę wytchnieniową opiekunom osób z niepełnosprawnościami. Charytatywna eskapada odbyła się przy wsparciu prezydent Gliwic, która objęła wyzwanie honorowym patronatem.
– Ta wyprawa była czymś więcej niż przejazdem z Gliwic do Gdańska. To była lekcja charakteru, wytrwałości i pomagania innym. Przez sześć dni dzieciaki pokazały, że młody wiek nie jest przeszkodą, by realizować wielkie cele. Pokazały, że dobro rodzi dobro, że można walczyć mimo zmęczenia, deszczu, bólu nóg i chwil zwątpienia. Dziękujemy wszystkim, którzy byli częścią tej drogi – podsumowuje Anna Guzek.
Przypominamy, że nadal trwa zbiórka na zrzutka.pl. Na liczniku jest niemal 27 000 zł na zakup WytchnienioBusa. Możecie sprawić, że będzie więcej.
Klub 80 Rowerów bierze też udział w akcji Rowerowa Stolica Polski i kręci kilometry dla Gliwic. Zachęcają też wszystkich do włączenia się i wspólnego kręcenia. Dołączcie! Bądźmy najbardziej zakręconym miastem w Polsce! Więcej na gliwice.eu. (mf)